ورود و عضویت
0

سبد خرید شما خالی است

×

تعیین قیمت جدید مرغ با اصلاح ارز ترجیحی با وزارت جهاد کشاورزی است/ بازار با مازاد مرغ مواجه خواهد شد

روستا پلاس
11 دی 1400
زمان مطالعه را وارد کنید دقیقه زمان برای مطالعه
امتیاز بدهید

تعیین قیمت جدید مرغ با اصلاح ارز ترجیحی با وزارت جهاد کشاورزی است/ بازار با مازاد مرغ مواجه خواهد شد

مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی کشور با بیان اینکه برای جلوگیری از ورشکستگی مرغداران بعد از برداشته شدن ارز ۴۲۰۰ تومانی تمهیداتی لازم است گفت:تعیین قیمت جدید مرغ با اصلاح ارز ترجیحی با وزارت جهاد کشاورزی است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، حبیب اسدالله نژاد مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی کشور امروز در نشست خبری در ارتباط با وضعیت تولید صنعت طیور بعد از اصلاح فرایند تخصیص ارز 4200 تومانی نهاده های دامی، اظهار داشت: قبل از هرچیز باید بگویم سامانه توزیع نهاده های دامی برای بخش دام وطیور مفید و اثرگذار بود به طوری که میزان انحراف از توزیع بعد از اجرای سامانه بازارگاه بهبود یافت.

وی افزود: برای اجرای حذف ارز 4200 تومانی کالاهای اساسی از جمله در بخش نهاده های دام و طیور لازم است زیرساختهای لازم فراهم شود زیرا ممکن است تولیدکننده خسارت جبران ناپذیری ببیند و منجر به ورشکستگی مرغداران شود.

مدیرعامل اتحادیه مرغ گوشتی تصریح کرد: برای دی ماه نیز قرار بود نهاده ها حذف شود اما آنطور که دولت اعلام کرده اختصاص می یابد.

اسدالله نژاد ادامه داد: قیمت مرغ بعد از حذف ارز 4200 تومانی را نمی توان اکنون تعیین کرد زیرا این قیمت را مولفه های بسیاری ترسیم می کنند که اکنون برای ما روشن نیستند.

وی تصریح کرد: اینکه قرار است نهاده ها بعد از حذف ارز 4200 تومانی با چه سیستم توزیعی و در چه حجمی اختصاص یابد مشخص نیست؛ به همین منظور نمی توان از اکنون قیمت مرغ را مشخص کرد.

اسدالله نژاد اظهار داشت: مرجع اعلام قیمت مرغ بعد از این رویداد وزارت جهاد کشاورزی است که در این ارتباط نیز اطلاع رسانی خواهد داشت.

وی گفت: پیش بینی اتحادیه مرغداران گوشتی این است که مردم شروع به ذخیره سازی مرغ خواهند کرد تا بعد از برداشته شدن ارز بتوانند تا مدتی مرغ را با قیمت قبلی مصرف کنند به همین منظور پیش بینی می شود تقاضا برای خرید این محصول حداقل 30 درصد در کوتاه مدت کاهش خواهد یافت.

مدیرعامل اتحادیه مرغ گوشتی ادامه داد: لازم است که دولت برای جلوگیری از ضرر و زیان مرغداران اقدام به جمع اوری و صادرات مرغ مازاد کند؛ عرضه نهاده های دامی با قیمت جدید نیازمند سرمایه در گردش بالایی است که مرغداران باید مورد حمایت قرار گیرند تا این صنعت با اخلال مواجه نشود.

اسدالله نژاد تاکید کرد: 16 مورد الزام مورد نیاز صنعت طیور کشور بعد از حذف ارز ترجیحی به وزارت جهاد کشاورزی اعلام شده است که امید می رود با توجه به این موضوع از آسیب پذیری مردم و تولیدکننده جلوگیری شود.

وی اظهار داشت: لازم است که نهاده های دامی کماکان در بازارگاه عرضه شوند تا نظارت پذیر باشند و از دلال بازی ها جلوگیری به عمل آید.

مدیرعامل اتحادیه مرغ گوشتی گفت: وقتی شاهد کاهش مصرف مرغ در بازار هستیم ما نیز باید اقدام به کاهش تولید کنیم تا از ضرر و زیان بیشتر مرغداران جلوگیری به عمل آید.

اسدالله نژاد افزود: میزان جوجه ریزی در زمان حال حاضر در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته نیز بیشتر است و از طرفی واردات انجام شده به همین منظور لازم است حتما شرایط صادرات مازاد تولید فراهم آید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب مرتبط

پنجمین جلسه وبینار بررسی وضعیت اجرای طرح کشت قراردادی گندم در کشور

پنجمین جلسه وبینار بررسی وضعیت اجرای طرح کشت قراردادی گندم در کشور
روستا پلاس
27 آذر 1400

چگونه مثل حرفه‌ای‌ها برنج بخریم؟

    چگونه مثل حرفه‌ای‌ها برنج بخریم؟ این روزها تشخیص برنج خوب سخت است! به دلیل وجود برنج پلاستیکی، قبل ...
روستا پلاس
08 دی 1400

مضرات خوردن برنج خارجی و عوارض آن

ن در این مقاله به مضرات خوردن برنج خارجی و عوارض آن می‌پردازیم و ارقام مختلف برنجی که وارد کشور ...
روستا پلاس
08 دی 1400
⁦09378135119⁩
فیلدهای قابل نمایش را انتخاب کنید. بقیه فیلد ها مخفی خواهند شد
 • تصویر
 • کد محصول
 • نمره
 • قیمت
 • موجود
 • دسترسی
 • توضیح
 • عرض
 • اندازه
 • ویژگی ها
 • فیلد دلخواه
مقایسه
preloader